Warning: The magic method Pressapps_Login_Access_ReCaptcha::__wakeup() must have public visibility in /home/aligurlu/public_html/wp-content/plugins/pressapps-login-access/includes/class-pressapps-login-access-recaptcha.php on line 45

Warning: The magic method Pressapps_Login_Access_Social::__wakeup() must have public visibility in /home/aligurlu/public_html/wp-content/plugins/pressapps-login-access/includes/class-pressapps-login-access-social.php on line 45

Warning: The magic method Pressapps_Login_Access_Helper::__wakeup() must have public visibility in /home/aligurlu/public_html/wp-content/plugins/pressapps-login-access/includes/class-pressapps-login-access-helper.php on line 45

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/aligurlu/public_html/wp-content/plugins/pressapps-login-access/includes/skelet/path.php on line 408
MTT YÖNTEMİ - Ali Gürlük Akademi Mizaç Temelli Teşhis

Mizaç Temelli Teşhis ve Tedavi (MTT) Yöntemi

bilgi@aligurlukakademi.com

Mizaç Temelli Teşhis ve Tedavi (MTT) Yöntemi’nin temeli başta İbn-i Sina olmak üzere İslam hekimlerinden günümüze kadar gelen tıp birikimine dayanır. Ali Gürlük Akademi’de binlerce yıllık bu birikim ile modern tıbbın imkanlarının sentezlenmesi ile ortaya çıkan bu teşhis ve tedavi yöntemi öğretilmektedir.

MTT yönteminde aslında yanlış bir adlandırma olan geleneksel tıp ile modern tıp ayrımı yapılmaz. Tıp tektir. Hz. Adem’den bu yana köklü bir geçmişe dayanır. Hipokrat veya İbn-i Sina gibi yaşadıkları çağın çok ilerisinde bir vizyona sahip olan ilim insanları bu köklü tıp geleneğinde çığır açan önemli mihenk taşlarıdır. MTT yöntemiyle uygulanan teşhis ve tedavi bu kadim yol üzerinde ilerler.

MTT yönteminde ruh beden sağlığı birbirinden ayrılmaz. Ruh ve beden enerjisi birdir. Ruhun enerjisi bedenin sağlığını korur. Ruhun enerjisi azalırsa bedendeki enerji de azalır ve organlar hasta olur. Ruhun enerjisi dengede olursa beden sağlığı da iyi olur.

Ruhun enerjisi az da olsa fazla da olsa zararlıdır. Her ikisi de hastalığa yol açar. Enerji dengeli olmalıdır. Örneğin aşırı öfke, kin ve nefret de hastalık getirir, aşırı sevgi, sevinç de hastalık getirir. Asıl olan dengedir. “Aşırı gülme/kahkaha kalbi öldürür” hadisi-i şerifinde bahsi geçen “kalbin ölmesi” bu şekilde anlaşılmalıdır.

Mizaç Temelli Teşhis

Dört mizaç vardır.

  • Demevi Mizaç
  • Safravi Mizaç
  • Balgami Mizaç
  • Sevdavi Mizaç

Bu dört mizacın kendine has nitelikleri bulunur. Her insan bu dört mizaçtan birini ait olarak doğar. Buna cibilî (genetik) mizaç denir. Kişinin doğuştan getirdiği genetik mizacının yanı sıra sağlıksız / düzensiz beslenme, kötü alışkanlıklar, hayat şartları ve yaşam tarzı, yaşanılan çevre ve ortam gibi dış etkenlerden dolayı farklı mizaç özellikleri baskın olmaya başlayabilir. Dolayısıyla kişinin mizacı bozulmaya başlar ve hastalıklar ortaya çıkar.

Mizaç Temelli Teşhis ve Tedavi yöntemi ile önce hastanın cibilî mizaç tespit edilir. Ardından baskın çıkma temayülündeki mizaç tespit edilir. Hastanın genetik mizacına dönmesi için kişinin mizacına ve hastalığına uygun gerekli tedaviler uygulanır. Bu tedaviler masaj, hacamat, sülük, beslenme düzeni, bitki kürler vb. çeşitli şekillerde yapılır.

Mizaç Temelli Teşhis ve Tedavi yönteminde teşhis ve tedavi kişinin mizacı ve baskın çıkmaya çalışan hastalıklı mizaç dikkate alınarak olarak yapılır. Kişinin mizacı ve hastalığına göre hazırlanan kürlerin dozajları bile kişiden kişiye değişmektedir. Genel olarak toplumda kabul gören bir bitkinin ya da kürün herkes için faydalı olduğu yaklaşımı kesinlikle yanlıştır. Mizaç Temelli Teşhis ve Tedavi yönteminde bu yaklaşım kesinlikle kabul görmez.

Mizaç Temelli Teşhis ve Tedavi yönteminin temelinde kişinin mizacı ve hastalıklı mizaç dikkate alınarak “kişiye özel tedavi” yakılışımı vardır.

 

Mizaç Temelli Tedavi

Mizaç temelli tedavide başlıca uygulamalar şunlardır:

  • Hacamatla Tedavi
  • Sülükle Tedavi
  • Akupunkturla Tedavi
  • Fitoterapi (Kürler) ile Tedavi

Tüm Eğitimlerimiz

Mizaç

Organların Dili

Fitoterapi

Hacamat/Sülük

Akupunktur

Bizimle İletişime Geçin

Eğitimler, konferanslar, seminerler, kitaplar ve mizaç temelli teşhis ve tedavi yöntemleri ile ilgili tüm konular hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bilgi@aligurlukakademi.com

2 + 13 =

Para Birimi Seçiniz
TRY Türk lirası
EUR Euro