Warning: The magic method Pressapps_Login_Access_ReCaptcha::__wakeup() must have public visibility in /home/aligurlu/public_html/wp-content/plugins/pressapps-login-access/includes/class-pressapps-login-access-recaptcha.php on line 45

Warning: The magic method Pressapps_Login_Access_Social::__wakeup() must have public visibility in /home/aligurlu/public_html/wp-content/plugins/pressapps-login-access/includes/class-pressapps-login-access-social.php on line 45

Warning: The magic method Pressapps_Login_Access_Helper::__wakeup() must have public visibility in /home/aligurlu/public_html/wp-content/plugins/pressapps-login-access/includes/class-pressapps-login-access-helper.php on line 45

Warning: Trying to access array offset on value of type null in /home/aligurlu/public_html/wp-content/plugins/pressapps-login-access/includes/skelet/path.php on line 408
YAYINLAR - Ali Gürlük Akademi Fizyonomi ve Sıhhatin Sırrı

Yayınlarımız

bilgi@aligurlukakademi.com

Dr. Ali Gürlük, eğitim, konferans ve seminerlerin yanı sıra yirmi yıla yaklaşan birikimini kayda geçirmek ve konuyla ilgilenenler için kaynak olması amacıyla Organlar Dili El ve Ayak (Refleksoloji), Hacamat Atlası, Mizaç adıyla üç kitap kaleme aldı.

Mevcut kitapların yanı sıra Fizyonomi ve Sıhhatin Sırrı kitapları ise hazırlanmaktadır.

Kitaplar Hakkında

Mizaç

Mizaç ilminden uzaklaşan toplumlarda en çok zarar gören bilim, tıp alanıdır. Sıcaklık ve soğukluk bilgisi ortadan kaldırılınca tıp ilmi ile uğraşan hekimler hastalıkları teşhis ve tedavide zorlanmışlardır. Günümüzde besin kombinasyonu da değişmiştir. Gıdaların mizaçlarına göre tüketim yapılmamakta ve sadece görüntü ve tat için beslenme yapılmaktadır. Eskiden besinler mevsimine göre tüketilirken, şimdi her mevsimde ulaşılabilen besin kaynağı olmuş, bu da besinlerin mizacının bozulmasına, hatta insanların sağlığı yönünden tehlikeli hal almaya başlamasına sebep olmuştur.

Bu kitapta dört mizacın özellikleri, hastalıkların teşhisinde ve tedavisinde mizaç temelli yaklaşım, mizaçlara göre beslenmeye dair detaylı bilgileri bulabilirsiniz.

(336 sayfa)

Organların Dili

Bu kitapta, El, Avuç Cildi ve Avuç İçi İzi,  El Sıkışma Sağlığı Beş Parmak Formu ve Avuç İçi Bölümü, Palm Tahmini, Avuç İçi, İç Organların ve Sinirlerin ve Kasların İyileşme Noktası, Otuz İki Yansıtıcı Alanı Tedavisine Teşvik Eden İlginç Tıp, Genel Kullanım İçin Üç Dakikalık Bölgesel Terapi Örneği Kendinizi İyi Hissettiren Vücut Bölgesi Terapisi, Üç Dakikada Ağrıyı İyileştiren Sinir Pleksus Stimülasyon Tedavisi, Avuçtaki Altı Büyük Meridyen ve Hastalıkları, Palmdeki Çizgilerin Anlamı, El ile İlgili 207 Soru ve Cevap, Etkili Ayak Refleks Bölgesi, Yansıma Bölgesi Nedir? Etkili Tedavi Yöntemleri, Halk Terapisi, Tedavinin Etkisini Artarır, Zegg’in Enerjisinin Sırrı.. gibi konu başlıkları detaylı bir şekilde ele alınmaktdır.

(350 sayfa)

Hacamat Atlası

Bu kitapta sinir hastalıkları, sindirim sistemi hastalıkları, kadın hastalıkları ve idrar yolları, erkek idrar yolu hastalıkları, eklem hastalıkları, ebdokroloji sistemi hastalıkları, göz hastalıkları, cilt hastalıkları ve kalp-damar hastalıkları ana başlıkları altında yaklaşık 200 hastalığın tedavisinde uygulanması gereken hacamat noktaları resimli olarak analtılmıştır.

(234 sayfa)

Fitoterapi

Tüm Eğitimlerimiz

Mizaç

Organların Dili

Fitoterapi

Hacamat/Sülük

Akupunktur

Bizimle İletişime Geçin

Eğitimler, konferanslar, seminerler, kitaplar ve mizaç temelli teşhis ve tedavi yöntemleri ile ilgili tüm konular hakkında bizimle iletişime geçebilirsiniz.

bilgi@aligurlukakademi.com

2 + 14 =

Para Birimi Seçiniz
TRY Türk lirası
EUR Euro